WYGLĄD I FUNKCJONALNOŚĆ

Aranżacja wnętrza nigdy nie skupia się na drzwiach, ale to właśnie one są elementem zamykającym całość projektu, dyskretnie nadając charakteru i smaku całej przestrzeni. Dlatego przystępując do remontu należy pamiętać, że drzwi powinny być częścią większej perspektywy, dopasowane do konkretnego stylu i koloru wnętrza, mebli które się tam znajdują i oczywiście podłogi. Możliwości i kombinacji jest bardzo wiele, od podobieństwa poprzez kontrast aż do niekonwencjonalnych propozycji które sprawdzą się np. w aranżacjach wnętrz w stylu industrialnym. Jednak najważniejsza zasada o której pamiętać trzeba zawsze to spójność. W przypadku drzwi, jest to bardzo ważna zasada. Przy zakupie należy skupić się na całości (np. mieszkania, biura, domu) i wybierać produkty z tej samej kolekcji, w tym samym stylu, o tym samym wykończeniu (np. klamki, zamki), a już zdecydowanie powinny mieć tę samą wysokość. Nawet najpiękniejsze wnętrza stracą swój urok jeśli zabraknie w nich harmonii i elementów spajających, które budują z wielu wnętrz jedną, konkretną całość.

 

W dbałości o aranżacyjną spójność wnętrza domu lub mieszkania najczęściej wybiera się ten sam model skrzydła, we wszystkich pomieszczeniach, dobierając ewentualnie inną liczbę oraz rozmieszczenie przeszkleń. Niezależnie od tego – priorytetem jest jednak zawsze dbałość o komfort użytkowników. W drzwiach łazienkowych przez wiele lat najpopularniejszym rozwiązaniem była niewielka szybka umieszczona w górnej części drzwi. W nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym moda ta stopniowo zanikała. Dziś w mieszkaniach z powodzeniem stosuje się zarówno drzwi pełne, nieprzeszklone, jak i z różną ilością szyb. Ze względu na konieczność zapewnienia poczucia prywatności domowników, zawsze są to jednak przeszklenia nieprzezierne.

 

Dla klientów najważniejsze to czy drzwi im się podobają, czy pasują do stylu wnętrz czy korespondują z użytymi materiałami i czy ich jakość jest taka jak zakładali. To ważne, ponieważ jest to element wyposażenia, który najprawdopodobniej zostanie z nami najdłużej. Dlatego jeśli chodzi o materiał, kolor czy też formę, sugerujemy wybór produktów ponadczasowych, które nie są krótką modą, a sprawdzonym rozwiązaniem

 

 

 

jeden krok do
pięknych drzwi Co wybierasz?
Zamawiam
pomiar
Zamów
Zamawiam bezpłatną
wycenę
Zamów
Połącz się z nami
na Whatsapp / Messenger / Duo.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do soboty od 10:00 do 21:00 Umów się
Facebook Instagram Pinterest Youtube