Jak wybrać ościeżnicę do drzwi ?

Wybór ościeżnicy, to jedna z pierwszych decyzji które musimy podjąć. Zanim wykończymy ściany należy wybrać jaki otwór należy przygotować, to pozwoli nam uniknąć dodatkowych kosztów związanych z wykonaniem niestandardowego projektu na zamówienie. Na tym etapie warto również zdecydować o tym jaki rodzaj ościeżnicy zamontujemy, tak aby rozmiarem dopasowany był do skrzydła, a także czy wybierzemy wariant regulowany lub stały – ukryty.

 

 

Ościeżnica regulowana –

 

konstrukcja wykonana z MDF-u (opcjonalnie wilgocioodpornego) zakrywa całą grubość muru przez regulację w pewnym zakresie określonym przez producenta (możliwość dopasowania od 80 do ponad 420 mm grubości ściany). W zestawie ma ona stałe opaski z jednej strony i regulowane, obejmujące ścianę, z drugiej. Taka regulowana futryna jest szybsza i łatwiejsza w montażu 

 

Ościeżnica stała ukryta -

 

Jest to rodzaj ościeżnicy, która jest schowana w ścianie, dzięki temu widoczne jest tylko skrzydło drzwi. Wykonana jest z profili aluminiowych a jej wymiaru nie da się regulować.

 

 

Wybór ościeżnicy to istotna kwestia. Bez względu na to który wariant wybierzemy, będzie to element dopełniający całości, zarówno z drzwiami jaki i z całością wnętrza. Istotnym jest aby całość była spójna, a decyzja przemyślana. Jednak walory estetyczne to nie wszystko gdyż drzwi to decyzja na wiele lat, warto zatem zadbać aby produkt na który się decydujemy był dobrej jakości, solidny i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Parkiet Studio ma w swojej ofercie wyłącznie wyroby najwyższej jakości, co pozwoli cieszyć się idealnie dobranymi drzwiami długi czas.

jeden krok do
pięknych drzwi Co wybierasz?
Zamawiam
pomiar
Zamów
Zamawiam bezpłatną
wycenę
Zamów
Połącz się z nami
na Whatsapp / Messenger / Duo.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do soboty od 10:00 do 21:00 Umów się
Facebook Instagram Pinterest Youtube